hlavicka

Rok 2012

Silvestr na Nových Hutích

Trochu se zpožděním, ale přece. Nejprve několik fotek ze Štědrého dne z Lobezského botokrosu. Pak jsme se přesunuli na Šumavu na Nové Hutě. Příjezd byl trochu deštivý, všude kolem žlutozelené louky, ale přes noc to příroda dohnala, abychom měli na čem lyžovat. Takže nechyběl prašánek s výhledem na Alpy. Ani pražák opět nepodcenil přípravu ohňostroje, takže se na Silvestra bylo na co dívat. Koukněte na fotky. (s)

Botokros 12/2012 stromeček Šumava 12/2012 Šumava 12/2012 Šumava 12/2012

pf2013

Šumava začátkem prosince

16.12.2012
"Na horách je krásně", jak by řekl Žufi. Opět tomu tak bylo, sice na lyže to ještě nebylo ideální, zato pěší výpravy jsme mohli podniknout ještě bez sněžnic. Běhěm týdne sněhu přibývalo, ale bohužel přístup rolbařů se na Šumavě nemění. Jinde už se týden projídělo, tady se stále vymlouvali proč není možné stopu upravit. Přitom prvním lyžařům by stačil jen kousek na loukách nebo širokých cestách, kde už sněhu bylo dost. Místo lyžařů se po obvyklých lyžařských trasách prohání ochranáři v SUV, asi dohlížejí, aby lyžaři, kteří sem jednoznačně přijeli s hlavním cílem devastovat přírodu, neobtěžovali těžaře, kteří zde "opečovávají" I.zónu NP. ... holt jim to tu chvíli dýl trvá, než zjistí po létě, že to bílé, co se všude povaluje, je sníh. Aktuální informace napovídají, že už se s projížděním začalo. Tak hurá do stopy. (s)

Šumava 12/2012 Šumava 12/2012 Šumava 12/2012 Šumava 12/2012

Belgie - Brusel, Bruggy, Leuven

20.11.2012
Ve čtvrtek po práci jsme se vydali směr Belgie, na návštěvu k Mlátilovi a Vendy. Do bytečku jsme se vešli tak akorát, ještě by se do předsíně jeden člověk vešel. Pátek jsme bloudili po Bruselu, Miniparku Evropy, pod Atominiem, na vaflích a v obrovských podzemních garážích označených mrkvičkou. Večer nás místňáci vzali na koštování všech možných belgických piv do krásný hospůdky v centru Leuvenu. V sobotu jsme vyrazili směr Bruggy, asi nejhezčí město v Belgii, samá cihla a čokoládová pralinka, větrné mlýny, červené domy, muzea čokolády a diamantů, a taky děsná zima. Ale pršet začalo až v neděli, když jsme prozkoumávali Leuven a kešky. Více fotek najdete pod odkazem. (i)

Belgie 2012 Belgie 2012 Belgie 2012 Belgie 2012 Belgie 2012 Belgie 2012 Belgie 2012 Belgie 2012

Velká kunratická

11.11.2012
Svatomartinský víkend jsme tentokrát nezasvětili ani vínu, ani huse, ani žadnýmu Martinovi, ale výletu do Prahy. V sobotu jsme se kochali výhledem z Žižkovské veže a fotili a fotili, večer jsme se snažili neusnout v divadle abc (Sto roků samoty), a v neděli se vydali na Velkou Kunratickou, doběhli jsme za sucha a s celkem uspokojivým výsledkem, tzn. lépe než loni. (i)

VK Praha
VK Praha VK Praha
VK Praha
VK Praha
VK Praha
VK Praha
VK Praha
VK Praha
VK Praha
VK Praha

Feraty Alpspitze

4.9.2012
Několi týdnů (nebo dnů?) jsme řešili, kam vyrazit na poslední zářijový výlet na feraty. Když už jsme si konečně vybrali, horská chaloupka na Dachsteinu byla obsazená, tak jsme se rozhodli pro ´krátkou´ cestu po dalnici, na Zugspitze. Dorazili jsme tam dost brzy, v sobotu už 9 ráno a vyrazili na 4-hodinovou ferátu. Předpovědi počasí nebyly nic moc, nakonec se ale ukázalo, že ty žáby rosničky zase selhaly. A taky selhaly odhady délky výletu (nebylo počítáno s pěším výstupem z údolí, mělo se jet nahoru i dolu lanovkou). Feráta byla teda luxusní, celkem i obtížná, ale zvládli jsme jí všichni a vrátili se znaveni po 10ti hodinách. Pak naše devíti-členná skupina naskákala po setmění do lesa hned vedle parkoviště s nápisem zákaz stanování, a postavili jsme stanový tábor. Ráno v mlze už jsme neměli náladu opět vybíhat sjezdovku do 3.000 mn.m. a vyjeli jsme raději lanovkou na Alpspitze, v posledních 20m cesty nahoru se rozjasnila obloha a vyjeli jsme z mlhy do sluníčka, no úplný jaro. Druhá feráta nebyla úplně feráta, ale o to byla zábavnější, i s tunelem a lopatou. Počasí vyšlo skvěle a plán taky, takže zase příště za stejného počasí... Fotky jsou pod odkazem. (i)

Feraty Alpspitze
Feraty Alpspitze
Feraty Alpspitze
Feraty Alpspitze

Chameleon :)

11.9.2012
Chameleon

Hubáčků svatba M+M

26.8.2012
Pár fotek z Hubyho svatby v Mirošově na statku.

Hubáčků svatba
Hubáčků svatba
Hubáčků svatba

Lužické jezera

19.8.2012
Pokud nevíte, kam vyrazit na inliny, tak doporučujeme Lužická jezera severně od Drážďan. Téměř kolem každého jezera, tedy zaplaveného hnědouhelného dolu, vede krásná cyklo/inline stezka. Sice někde je stále hlavní dominantou hnědouhelná elektrárna, ale vynahrazují to pěkné písečné pláže u jezera. Projeli jsme podobné trasy jako Tomča. (s)

Lužická jezera
Lužická jezera
Lužická jezera
Lužická jezera
Lužická jezera

Slovinsko...

8.7.2012
Dneska jsme se vrátili z dvoutýdenní dovolené. Opět jsme zkoušeli najít opravdové ferraty a marně, narazili jsme jen na pár řetězů a kramlí. Ale přesto se dovolená náramně vydařila. První dny v Julských Alpách výlety na lehko a pak jeden delší přechod přes spousty vrcholů včetně Triglavu, kde nám vyšlo počasí úplně nejlíp, hlavně pro ty, co se chtěli opékat. Naše deseti členná skupina obsadila vždy ty největší pokoje, které na horských chatách (kočách) byly. Vyzkoušeli jsme Tičarjev Dom v sedle Vršič (jediná chata s teplou vodou), Pogačnikov Dom (sympatická obsluha a minipalačinky), pak na dalších chajdách (Planika, Koča v Doliči) nám bohužel chyběla voda, tak jsme několik večerů věnovali hře na převařování vody. Taková chata dostala pracovní název od Tesáka Koča na pi*u. Po překvapivě pohodovém sestupu z hor jsme zakempovali v obci Soča přímo u řeky Soči, na kozí farmě s čerstvým ovčím mlíkem a se dvěma dementními kohouty, kteří nevěděli, že v noci se přece nekokrhá. Část skupiny odešla na exkurzi do Bovce, aby zjistili ceny zdejších vodních radovánek a pak už jen stačilo snížit cenu na naši přijatelnou úroveň a vyjednat obchod s nejbližším organizátorem raftů a canyoningu - místním beach boyem, který neměl žádnou šanci proti naší mlčící přesile. V sobotu jsme naklusali do půjčovny převleků (neopren, boty, vesta, helma + pádlo) a vyrazili ze Srpenice na dvou raftech dolů po Soče. Voda je tu tak čistá, že se dá pít rovnou z řeky. Náš řidič Józa to měl celkem na háku, pořád se smál, mluvil na nás slovinsky, narazil s náma do pár šutrů a po dvou hodinách byl konec. Druhý den jsme nafasovali trochu tlustější neopreny a plastovou plenu na zadek a už jsme se klouzali dolů korytem s ledovou vodou potůčku Sušec, párkrát jsme si i skočili ze skalky do tůně. Po tomhle zážitku nás část skupiny opustila a my se vydali k ledovcovým jezerům, nejdřív Bohinjské – krásné jezero se spoustou drzých ryb, které se lidí nebojí, ale také jezero se šíleně narvaným kempem plným Čechů v sekci C, protože sekce A a B přímo u břehu není přece pro nás. V Bledu to bylo podobné, jen je tam ještě víc lidí a voda je teplejší, takže jsme ochutnali místní specialitu ve Šlaščičárně – vanilkové řezy, doopálili zbytky bílých míst a jeli domů. Já myslím, že se to letos zase povedlo. Podívejte se na fotky. (i)

Slovinsko 2012
Slovinsko 2012
Slovinsko 2012
Slovinsko 2012

Orlí hnízdo

2.6.2012
Jestě jeden rest, příkládám pár fotek z výletu na Orlí hnízko koncem května. Bohužel byla ve vyšších polohách stále spousta sněhu, tak jsme slezli pouze jednu ferátu v údolí. (s)

Orlí hnízdo
Orlí hnízdo
Orlí hnízdo
Orlí hnízdo
Orlí hnízdo
Orlí hnízdo
Orlí hnízdo
Orlí hnízdo

Také tě štve kouř v hospodách?

8.5.2012
Mě už poměrně dlouho a vzhledem k tomu, že úplný zákaz kouření v hospodách je v nedohlednu, tak jsme s Mlátilem a Tomčou spustili web nekuřácká.cz. Je to katalog nekuřáckých hospod, barů a restaurací v ČR, kde jednoduše najdeš základní informace o podniku. Pokud jsi někde na cestě máme verzi pro mobilní telefony, která ti rovnou doporučí nejbližší restaurace včetně vzálenosti. Hospodu si pak zobrazíš do mapy a necháš se k ní navigovat. Spoustu podniků jsme již sami doplnili, ale mnoho jich tam ještě chybí, takže pokud o nějaké další víš, která v databázi ještě není, přidej ji přes jednoduchý formulář. A pokud se ti projekt líbí, dej o něm vědět ostatním! Děkujem. (s)

Nekuřácké hospody a restaurace

Letem světem, co se poslední dobou událo

2.5.2012
Hledání ferát v Česko-saském švajcu...

Krkonoše 2012
Krkonoše 2012
Krkonoše 2012
Krkonoše 2012

Šumava...

Šumava 2012
Šumava 2012
Šumava 2012
Šumava 2012

Krkonoše

4.3.2012
K70 nás vytáhla na výlet do Krkonoš. Podmínky byly ideální, celý den sluníčko a ve stopě to doslova letělo, až mi mrzelo, že nejedu s číslem. Už v pátek jsme si s Ivou udělali náskok a vystoupali na Dvorskou boudu. Odměnou za noční výstup cca 600 výškových metrů, bylo vstávání až v 8:10, kdy právě startovaly naše sledované týmy K70, které jsme "dohnali" na Pražské boudě. Svištělo jim to náramně, GRATULUJEME, obzvláště holkám! Jaké byly výhledy se podívejte na fotkách. (s)

Krkonoše 2012
Krkonoše 2012
Krkonoše 2012
Krkonoše 2012

Sjezdovky Schladming

13.2.2012
Po LOBové přestávce, kde se moc nefotilo, se opět hlásím s několika obrázky z hor. Vydali jsme se na prodloužený víkend na sjezdovky do Schladmingu. A vyšlo to náramně, konečně "trochu" zimní lyžování, žádné jaro jako minulé roky:). Jen ty rozcvičky s rozhýbáváním dieselových motorů byly trochu nadbytečné. (s)

Schladming 2012
Schladming 2012

Víkend jak má být!

16.1.2012
Tentokrát padl los na Krušné hory. -4°C, trochu čersvého prašánku a předpověď počasí - polojasno. Při vystupování z auta na Božáku sice "trochu" foukalo, ale po 1,5km jsme si začli užívat čestvě najeté stopy. Rolbaři se činili, takže jsme nakoukli do nám neznámých končin na Plešivec. Večer jsme ještě zkontrolovali, jestli jde vyjet na Klínovec a ze spodního parkoviště po sjezdovce dobyli Tesákův Hotel. V neděli jsme měli stopy přímo před vchodem, prostě paráda, slunce, urolbovaná trať a téměř ani noha. Koukněte na fotky. (s)

lyžování Klínovec
lyžování KlínovecOdkaz na:
Novinky, Fotky, archiv 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011

copyright © stivan.cz